پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

بویراحمد از نبود اطلاعات صحیح متضرر شده است | بندیر نیوز

کد خبر: 5253
تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۹۵ - ۱۸:۰۴

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان بویراحمد براساس سرشماری سال ۹۰ خدمات دریافت می‌کند، گفت: شهرستان بویراحمد از نبود اطلاعات صحیح خصوصاً در حوزه بودجه‌ای متضرر شده است. سید محمدکاظم نظری در نشست شورای اداری شهرستان بویراحمد با موضوع سرشماری نفوس و مسکن، اظهار کرد: آمار درست و اطلاعات صحیح مبنای عملکرد […]

بویراحمد از نبود اطلاعات صحیح متضرر شده است

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان بویراحمد براساس سرشماری سال ۹۰ خدمات دریافت می‌کند، گفت: شهرستان بویراحمد از نبود اطلاعات صحیح خصوصاً در حوزه بودجه‌ای متضرر شده است.

سید محمدکاظم نظری در نشست شورای اداری شهرستان بویراحمد با موضوع سرشماری نفوس و مسکن، اظهار کرد: آمار درست و اطلاعات صحیح مبنای عملکرد مسؤولان برای برنامه‌ریزی مناسب در سطح کشور است.

فرماندار بویراحمد با اشاره به لزوم اطلاعات صحیح در شهرستان بویراحمد گفت: داشتن اطلاعات سطح در این شهرستان حیاتی است، زیرا بویراحمد به دلیل مهاجرپذیر بودن نیازمند داشتن آمار به روز برای ارائه خدمات بهتر به مردم است.

وی با اشاره به اینکه نبود آمار صحیح، مسؤولان شهرستان را دچار مشکل کرده است، افزود: وقتی کسی از جایی به جای دیگر مهاجرت می‌کند باید نیازهای او محاسبه و برای تأمین آن برنامه‌ریزی شود.

نظری بیان کرد: در حال حاضر شهرستان بویراحمد براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰ خدمات دریافت می‌کند که در مباحث بودجه‌ای متضرر شده است.

نظری ادامه داد: مدیران شهرستان بویراحمد از عدم پرداخت صحیح بودجه‌های شهرستانی گلایه‌مند هستند که اگر آمار صحیحی از جمعیت در اختیار داشتیم می‌توانستیم از حق و حقوق خود دفاع کنیم.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه بیشتر روستاهای اطراف یاسوج مهاجر پذیر هستند، گفت: خانواده‌های زیادی از تمام نقاط استان حتی شهرهای گرمسیری کشور به یاسوج مهاجر کرده و در اراضی اطراف این شهر ساکن شدند که باید برای این خانواده‌ها امکانات و زیرساخت‌های لازم از جمله فضای آموزشی فراهم شود.

وی تصریح کرد: شهرستان بویراحمد خصوصاً روستاهای اطراف شهر یاسوج به دلیل مهاجرت بی‌رویه با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند و در فضای کانکس به دانش‌آموزان خدمات ارائه می‌شود.

نظری با مهم ارزیابی کردن سرشماری نفوس و مسکن در سال جاری گفت: سرشماری سال ۹۵ به دو صورت الکترونیکی و حضوری انجام می‌شود که مدیران شهرستانی و همچنین دهیاری‌ها برای مشارکت مردم در این طرح و ارائه آمار صحیح اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه ارائه آمار صحیح در آمار دقیق بیکاران نقش دارد، افزود: آماری که در دست است آمار به روزی نیست که برای ایجاد اشتغال، توزیع مناسب و عادلانه بودجه و اعتبارات و مسائل اقتصادی و سایر حوزه‌ها نیاز به آمار دقیق است.

نظری با بزرگ خواندن طرح سرشماری نفوس و مسکن گفت: همه امکانات خصوصاً در حوزه خودرویی برای اجرای بهتر این طرح بسیج شوند؛ همچنین فرمانداری شهرستان بویراحمد با همه توان در اجرای بهتر این طرح مشارکت می‌کند.

فرماندار بویراحمد در پایان بر لزوم مشارکت مدیران دستگاه‌های شهرستانی در طرح سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در این شهرستان تأکید کرد.

نقش ائمه جمعه درسرشماری نفوس مسکن

فرماندارشهرستان بویراحمد در همایش آموزشی توجیهی روسای ادارات ،بخشداران ،شوراهای اسلامی ودهیاران با اشاره به برگزاری سرشماری نفوس ومسکن به عنوان مهمترین اقدام دولت در تهیه سند مورد نیاز سید محمد کاظم نظری با بیان اینکه طرح سرشماری نفوس ومسکن سال ۹۵ در دو مرحله همزمان با سراسرکشور در روز شنبه سوم تا ۲۴ مهرماه سال جاری شروع می شود، گفت: مرحله دوم نیز از تاریخ ۹۵/۷/۲۵ تا ۹۵/۸/۲۵ با مراجعه حضوری ماموران سرشماری به درب منازل برگزار می گردد.

فرماندار بویراحمدگفت: سرشماری عمومی نفوس ومسکن سال ۹۵، هشتمین سرشماری کشور خواهد بود واین سرشماری برای اولین بار به شیوه ی نوین الکترونیکی (روش اینترنتی وهمچنین مراجعه ی حضوری مامور سرشماری با استفاده از تبلت) با ارائه ی کارت هویت مامور، اجرا خواهد شد.

نظری تصریح کرد: ذکر این نکته ضروری است که براساس قانون، اطلاعات فردی که هریک از خانوارها به ماموران سرشماری مرکز آمارایران ارائه می دهند،کاملآمحرمانه بوده واطلاعات جمع آوری شده به صورت کلی برای برنامه ریزی های کشور وصرفآبرای تهیه آمارهای کلی واهداف پژوهشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با توجه به اهمیت موضوع ولزوم همکاری همه ی آحاد مردم در ارائه ی اطلاعات دقیق وموثق به ماموران سرشماری وبا تاکید بر اینکه آمار زیربنای برنامه ریزی است از ائمه جمعه خواست، در خطبه های نماز جمعه وسایر جلسات اخلاق وارشاد، مردم را از اهمیت طرح ملی فوق ولزوم اطلاعات دقیق وصحیح آگاه سازند.

 

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما