پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

بانک کشاورزی پیشتاز در اشتغالزایی روستایی/ فرهنگ بیمه کشاورزی و دامداری نهادینه شود | بندیر نیوز

کد خبر: 15388
تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۹۸ - ۰۱:۴۸

مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این بانک با پرداخت بیش از هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول را در میان بانک های استان از آن خود کرده است.

بانک کشاورزی پیشتاز در اشتغالزایی روستایی/   فرهنگ بیمه کشاورزی و دامداری نهادینه شود

به گزارش بندیرنیوز؛ بهنام فرح بخش در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار؛ به وضعیت بومی و جغرافیایی استان اشاره کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ بومی و جغرافیایی استانی کشاورزی و دامپروری است که همین امر سبب شده تا نقش بانک کشاورزی در این استان پررنگ و حساس شود.

 

 

وی خبرنگاران و رسانه ها را همراهان خوبی برای این بانک توصیف کرد و افزود: حساسیت و پررنگ بودن خدمات و اقدامات بانک کشاورزی در راستای رفع محرومیت ، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، نیاز به اطلاع رسانی سریع و دقیق و کامل دارد.

 

فرح بخش خبرنگاران را مجاهدانی دانست که برای ارتقاء سطح آگاهی جامعه  در تلاش هستند.

 

وی صداقت ، راستگویی ، دقت و سرعت را لازمه کار خبرنگاری عنوان کرد و افزود: جامعه در تمام سطوح خود به وجود و حضور خبرنگاران صادق و پر تلاش نیاز دارد و نقش خبرنگاران در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بی بدیل است.

 

فرح بخش در ادامه به نقش بی بدیل بانک کشاورزی در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: موفقیت های بانک کشاورزی مدیون تلاش ها و همکاری همه کارکنان بانک است که باعث شد تا تقدی و تجلیل استاندار و سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با این بانک را در پی داشته باشد.

 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد  ارایه خدمات اشتغالزایی و تسهیلات رفاهی به مدجویان کمیته امداد و بهزیستی را معنا شدن عملی « بانک کشاورزی بانک همه » عنوان کرد و گفت: ما تلاش کردیم تا بانک کشاورزی بانک همه مردم ایران باشد و در این زمینه نیز موفقیت های زیادی را کسب کرده ایم .

 

رشد ۳۱ درصدی جذب منابع در سال ۹۷

فرح بخش جذب منابع در سال ۱۳۹۷ این بانک را هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این جذب منابع نسبت به سال ۱۳۹۶ رشد ۳۱ درصدی را نشان می دهد.

وی کل مانده منابع بانک کشاورزی استان را ۵ میلیارد و ۶۶۴ میلیون اعلام کرد و گفت: این در حالی است که بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۷ حدود ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تسهیلات پرداخت نموده که از این مبلغ حدود ۲ هزار و ۳۰۹ میلیارد آن از وجوه و اعتبارات دولتی از جمله اشتغال و مسکن روستایی، وام های عشایری و کمیته امداد، بهزیستی و صندوق توسعه ملی بوده و مابقی از منابع داخلی بانک می باشد که در زمینه کشاورزی پرداخت صورت گرفته است.

 

پرداخت بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تسهیلات روستایی

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان با بیان اینکه ۲۱ هزار و ۱۲۷ نفر از منابع این بانک تسهیلات دریافت کردند، گفت: از محل اعتبار اشتغال روستایی بیش از هزار میلیارد تسهیلات پرداخت کردیم که به لحاظ قدر مطلق نسبت به بانک دوم تقریبا دو برابر منابع پرداخت کردیم و در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان اول است.

فرح بخش افزود: این امر نشان دهنده پتانسیل بانک کشاورزی در زمینه پرداخت اشتغال روستایی است که نقش اساسی در کاهش مهاجرت روستائیان به شهر دارد که در بسیاری از موارد مهاجرت معکوس از شهر به روستا شروع شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به استمهال و حمایت از کشاورزان گفت: سالانه بانک کشاورزی دستورالعمل هایی دارد که با کشاورزانی که دچار خسارت شدند و از لحاظ مالی و منابع مالی دچار خسارت هستند مساعدت هایی انجام می دهد .

 

فرح بخش افزود: علاوه بر این بندهای بودجه ای و دستورالعمل های قانونی نیز به کمک بانک کشاورزی در حمایت از کشاورزان می آید.

 

وی بیان داشت:  در سال گذشته از بند «خ» برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که به علت حوادث قهری و خشکسالی و … دچار خسارت شدند و بدهی آنها در سال زراعی ۹۶-۹۷ بود مساعدت هایی در نظر گرفته شد.

 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این زمینه اصل تسهیلات به مدت سه سال استمهال شد و سود و جرائم آن نیز توسط دولت پرداخت می شود؛ ادامه داد : بانک کشاورزی استان از این محل در سال گذشته ، ۳۶۸ میلیارد اعتبار در اختیار داشت که عملیات اجرایی آن از اول اسفند شروع شد و تا ۲۶ اسفند ماه حدود ۲۰۱ میلیارد را جذب و ۲۰۱ میلیارد مطالبات بانک تعیین تکلیف شد.

 

فرح بخش افزود: در سال گذشته تسهیلات با مانده ۲۰ میلیون تومان تعیین تکلیف می شد اما بعد از تغییراتی که در اعتبارات در اردیبهشت ماه صورت گرفت محدودیت مبلغی برداشته شد و افرادی که در این محدوده زمانی باشند بدون در نظر گرفتن مبلغ بدهی شامل این دستورالعمل می شوند.

 

وی با بیان اینکه درسال ۹۸ نیز مبلغ ۲۰۱ میلیارد اعتبار اختصاص داده شد؛ اضافه کرد: تا کنون بیش از ۱۰۲ میلیارد آن جذب شده و ۳۷۵ میلیارد از مطالبات بانک در قالب این بند تعیین تکلیف شد.

 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان از کشاورزان خواست تا از این بند قانونی استفاده کنند چرا که این منابع وجود دارد و باید جذب شود و اگر ما نتوانیم این منابع را در استان جذب نماییم به سایر استانها اختصاص داده خواهد شد ولی قطعا این اتفاق در این استان روی نخواهد داد.

 

 

پرداخت هزار و ۵۱۵ میلیارد تسهیلات در سال ۹۸  

فرح بخش به پرداخت هزار و ۵۱۵ میلیارد تسهیلات در سال ۱۳۹۸  نیز اشاره کرد و گفت: این تسهیلات شامل ۴۶۴ میلیارد وجوه اداره شده و هزار و ۵۰ میلیارد غیر تکلیفی بوده است.

 

وی میزان پرداختی اشتغال روستایی در سال ۹۸ را ۱۸۴ میلیارد عنوان کرد و در ادامه مطالبات معوق را پاشنه آشیل بانک عنوان کرد و گفت: دو هزار و ۸۰ میلیارد معوقات سررسید گذشته داریم که با ریسک بالای ۱۸٫۵ درصد دست و پنجه نرم می کنیم .

 

فرح بخش حل این مشکل را نیازمندهمکاری کشاورزان با بانک کشاورزی دانست و از کشاورزانی که توانایی پرداخت بدهی را ندارند خواست تا از مساعدت های بانک استفاده کنند و با پرداخت ۲۰ درصد از بدهی ، مطالبات را تعیین تکلیف نمایند تا قدرت پرداخت تسهیلات و توزیع بانک افزایش پیدا کند.

فرح بخش از تعیین تکلیف هزار و ۹۰ پرونده در بند خ خبر داد و گفت: گشایش خوبی صورت گرفته است.

 

صدور بیش از ۸۶ هزار بیمه نامه در سال زراعی ۹۶-۹۷

مدیر بانک کشاورزی استان در ادامه به بیمه کشاورزی اشاره کرد و افزود: در سال زراعی ۹۶- ۹۷ بیش از ۸۶ هزار و ۸۱۶ نفر بیمه نامه صادر شد که از این میزان ۸۹ میلیارد حق بیمه گذار و ۱۳۸ میلیارد کمک دولت بوده است.

 

فرح بخش با بیان اینکه سال کاری بیمه سال زراعی است، گفت: در سال ۹۶- ۹۷ مبلغ ۲۹۳ میلیارد غرامت پرداخت شد این در حالی است که در سیل سال گذشته ۱۴۷ میلیارد خسارت برآورد شده بود و این مربوط به کسانی بود که بیمه کرده بودند اما کل خسارت برآوردی در بخش کشاورزی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد بوده است.

 

 

کشاورزان از فرصت بیمه استفاده کنند

مدیر شعب بانک کشاورزی استان مقایسه آماری خسارات بیمه شده و عدم بیمه را نگران کننده خواند و افزود: بیمه به نفع کشاورزان است و دولت با پرداخت سهم خود به کمک کشاورزان آمده است و کشاورزان باید از این فرصت استفاده کنند.

 

فرح بخش وضعیت بیمه در سال زراعی جاری را خوب توصیف کرد و گفت: در سال جاری ۹۷- ۹۸ بیش از ۸۹ هزار و ۹۶۷ فقره بیمه نامه صادر شد که نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می دهد.

 

وی سهم بیمه گذاران سال زراعی جاری را ۱۰۸ میلیارد و سهم دولت را ۱۷۳ میلیارد عنوان کرد.

 

فرح بخش غرامت آماده جهت پرداخت در سال زراعی جاری را ۲۵۷ میلیارد عنوان کرد.

 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان در پایان بیمه را یکی از لازمه اساسی برای کشاورزان، دامداران و مرتعداران عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد تا فرهنگ بیمه کشاورزی و دامداری در این استان نهادینه شود و این مهم نیازمند همراهی و همکاری رسانه ها با بانک کشاورزی است.

 

 

گفتنی است در پایان این نشست از اصحاب رسانه تقدیر بعمل آمد .

 

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما