پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

افزایش ۳۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کهگیلویه و بویراحمد | بندیر نیوز

کد خبر: 16010
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۹۸ - ۰۹:۱۲

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۱۳ گردشگر خارجی وارد استان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشتیم.

افزایش ۳۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به کهگیلویه و بویراحمد

 

به گزارش بندیرنیوز، محمود باقری اظهار داشت: تا قبل از سال ۹۲ تنها ۲۵ اردوگاه گردشگری دولتی و خصوصی در استان داشتیم که این تعداد در سال ۹۸ به ۵۲ اردوگاه دولتی و خصوصی افزایش یافت.

وی افزود: تعداد هتل‌های استان از چهار هتل در سال ۹۲ به هشت هتل در سال۹۸ و تعداد مهمان‌پذیرها و اقامتگاه‌ها از ۶ مورد در سال ۹۲ به هشت مهمانپذیر و اقامتگاه در سال ۹۸ افزایش یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به وضعیت خانه مسافرهای استان اشاره داشت و بیان کرد: قبل از سال ۹۲ هیچ خانه مسافری در استان نداشتیم اما هم‌اکنون تعداد خانه‌مسافرهای ما به حدود ۷۰ مورد افزایش یافته است.

باقری در رابطه با واحد‌های بوم‌گردی هم گفت: قبل از سال ۹۳ هیچ واحد بوم‌گردی در استان نداشتیم اما هم‌اکنون ۶ واحد بوم‌گردی استان آماده ارائه خدمات بوده و ۱۰ واحد هم به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.

وی بیان کرد: تعداد سفره‌خانه‌های استان از سه سفره‌خانه‌ در سال ۹۲ به هشت سفره‌خانه در سال ۹۸ افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به وضعیت دفاتر خدمات مسافرتی اشاره داشت و ابراز کرد: تا سال ۹۲ فقط هشت دفتر خدمات مسافرتی در استان داشتیم که هم‌اکنون به ۲۲ دفتر افزایش یافته است.

 

باقری با اشاره به وضعیت راهنمایان گردشگری استان، گفت: تا سال ۹۲ هیچ راهنمای گردشگری در استان نداشتیم اما هم‌اکنون ۲۰ راهنمای گردشگری در استان داریم.

وی به آمار گردشگران وارد شده به استان اشاره داشت و بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر در استان اقامت یافتند و ۳٫۵ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری استان دیدن کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به آمار گردشگران خارجی اشاره داشت و ابراز کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹۱۳ گردشگر خارجی وارد استان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشتیم.

باقری به پروژه‌های در حال ساخت حوزه گردشگری استان اشاره داشت و بیان کرد: دو هتل چهار ستاره که یکی در سال ۹۸ و دیگری در سال ۹۹ افتتاح می‌شود در استان در حال ساخت است که با بهره‌برداری آنها ۲۰۰ اتاق به مجموع اتاق‌های استان و حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تخت به مجموع تخت‌های استان اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌های دیگری از جمله دو هتل آپارتمان، ۲۸ مجتمع گردشگری و اردوگاهی و ۱۰ اقامتگاه بوم‌گردی نیز در استان در حال ساخت است، ابراز کرد: در مجموع حدود ۱۵۰ میلیارد پروژه در حال ساخت در استان داریم که انتظار داریم تا قبل از سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که با بهره‌برداری پروژه‌های در حال ساخت حوزه گردشگری استان دو هزار و ۳۰ شغل مستقیم ایجاد شود.

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما