از شعار تا عمل و وعده برخورد با استخدام‌های بی‌ضابطه ؛ موسم آزمون استاندار | فریاد لر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
از شعار تا عمل و وعده برخورد با استخدام‌های بی‌ضابطه ؛ موسم آزمون استاندار

به گزارش بندیرنیوز؛ مردم منتظر عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با استخدام های فله ای و بی ضابطه در دستگاههای مختلف استان هستند تا وی را بسنجند و مورد قضاوت قرار دهند که از حرف تا عمل چقدر راه است این مطالبه گری به گونه ای است که رسانه ها و پایگاههای خبری نیز در سطح گسترده پیگیر این موضوع بوده اند و این پایگاه خبری دو نمونه منتشره از کبنا نیوز و دنا نیوز را از باب حساسیت موضوع منتشر می نماید.

 

کبنانیوز نوشت:
از نخستین وعده‌های کلانتری استاندار به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد برخورد با استخدام‌های غیرقانونی و بی ضابطه بود که مکرراً توسط وی و در ادامه توسط معاون سیاسی وی مورد تأکید قرار گرفت و بر روی آن مانورهای زیادی برای اقناع جامعه دادند و مردم منتظر اقدام و تلاش عملی وی بوده و هستند و قطعاً روزی کارنامه فعالیت وی مورد نقد و بررسی و امتیاز دهی قرار خواهد گرفت و مردم وی را به داوری خواهند نشست.
این روزها سازمان بازرسی با اقتدار تمام به مسئله استخدام‌های غیرقانونی دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها (دانشگاه یاسوج و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج) ورود پیدا کرده و نقطه امیدی برای جامعه در برخورد با فساد اداری و دفاع از حق برابری مردم در برخورداری از موقعیت‌ها و امکانات شده و بیمارستان دکتر جلیل به عنوان یکی از انبوه استخدام‌های غیرقانونی را مورد بررسی قرار داده و اقدام به لغو این استخدام‌های نموده است و از ادامه کار قریب به ۳۰۰ نفر از افرادی که با واسطه و ارتباط با اصحاب قدرت در مراکز بهداشتی و درمانی استان ممانعت کرده است.
اقدام سازمان بازرسی در برخورد با فساد اداری و استخدام‌های غیرقانونی، روحیه امید و نشاط را به جامعه بازگرداند و مردم به برخورد با مفاسد و مفسدان امیدوار شده‌اند. در این راستا، مردم انتظار دارند استاندار به عنوان نماینده عالی دولت و به عنوان شخصی که مکرراً وعده برخورد با استخدام‌های غیرقانونی را داده بود، در کنار دستگاه‌های نظارتی و قضائی حضور جدی و فعال داشته باشد و بیطرف ظاهر نشود، تا جامعه وی را باور کند.
تأکید می‌شود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد شخصاً در جلسه شورای تأمین حضور یافته و از حقوق هزاران معترض و شاکی دارای مدارک تحصیلی بالا (که به سازمان بازرسی شکایت کرده‌اند) دفاع نماید و فرصت استخدام علی السویه را برای همه فراهم کند و اجازه ندهد غوغاسالاری و شلوغی و تحصن و باج خواهی افرادی که غیر قانونی استخدام شده‌اند، ادامه یابد.
اگر قرار بر تحصن و تجمع باشد، جمعیت چند هزار نفری معترضین که حق آنها در این استخدام‌ها از بین رفته، نیز می‌توانند تجمعات به مراتب بزرگی را ساماندهی کنند. لذا نباید اجازه داد که عده‌ای اندک مانع اجرای قانون شوند.
حال که تلاش‌های دستگاه‌های نظارتی نتیجه داده و گام اساسی برداشته شده و از طرفی خود نیز قائل به مبارزه با استخدام‌های قانونی بودید و همواره شعار آن را سر داده‌اید، نباید اجازه داد برخی با شانتاژ، به بهانه واهی امنیتی شدن، قضیه را امنیتی جلوه داده و آن را به شورای تأمین بکشانند. البته می‌بایست شورای تأمین نیز به قانون تمکین کند و مانع از تروبج بی ضابطگی و اقداماتی از این دست (استخدام‌های غیرقانونی) شود.
اجازه ندهید عده‌ای با تحصن و باج خواهی و تحریک برخی مقامات و سیاسیون و مطامع سیاسی آنها برای انتخابات درصدد امتیاز گیری باشند؛ چراکه ممکن است افراد مقابل نیز فردا روزی با خیل جمعیت خود به تحصن و از این قبیل اقدامات روی آورند و آشفتگی و تشتت بیشتر شود.
جامعه پذیرفته که برای این ظرفیت استخدامی آزمون برگزار شود و لذا نباید گذاشت حق افراد لایق از بین برود و صرفاً وابستگان به اصحاب قدرت استخدام شوند. اگر لیست این افراد انتشار یابد، جامعه خود خط و ربط آنها را با مقامات و مدیران و نمایندگان خواهند یافت و همه متوجه می‌شوند که این افراد نه تنها مظلوم نیستند، بلکه افراد دارای کس و کار و قدرت و وابستگانی بوده که به صورت غیر قانونی استخدام شده‌اند و مظلومین واقعی کسانی هستند که حق آنها ضایع شده و معترض وضع موجود هستند.
مردم منتظر عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این قضییه هستند تا وی را بسنجند و مورد قضاوت قرار دهند که از حرف تا عمل چقدر راه است!

 

 

آزمونی مهم برای استاندار و دستگاههای نظارتی

دنانیوز نیز نوشت: معضل بزرگی که طی چند سال اخیر گریبان گیر استان محروم و مظلوم کهگیلویه و بویراحمد بوده بحث استخدامی های بی ضابطه نورچشمی ها در دستگاه های اجرایی استان است. متاسفانه نه تنها با این رویه نامبارک استخدام فله ای برخورد جدی صورت نگرفته بلکه هر بار با ترفندی جدید در حال انجام است.
بعد از مدت ها و به همت رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان شاهد برخورد جدی با رویه شوم و نامبارک استخدامی های فله ای هستیم و از ادامه کار نزدیک به ۳۰۰ نفر از افرادی که با واسطه و ارتباط با اصحاب قدرت در مراکز بهداشتی و درمانی استان ممانعت بعمل آمد. البته ناگفته نماند که حقوق و مزایای این افرادی که در زیر مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی بصورت غیر قانونی بکارگیری شده بودند و قرار دادی که با آنها بسته شده به اتمام رسیده است باید پرداخت شود که مسئولان مربوطه هم به این موضوع اذعان دارند. خوشبختانه دستگاههای نظارتی اطلاع کامل از رویه بکارگیری بیش از ۱۴۰۰ نفری طی سال های اخیر را دارند و حتی اینکه سهم هر دستگاه و شخصیت سیاسی به چه تعداد بوده را هم دارند. افکار عمومی منتظر برخورد جدی و نه تصنعی سایر دستگاه ها با استخدامی های بی ضابطه هستند. هر وقت که عزم جدی برای مقابله با رویه تبعیض آمیز استخدامی های فله ای صورت می گیرد از گوشه و کنار و از جانب اشخاص خاص فشار های وارد می شود که به مصلحت نیست برخورد شود و بعبارتی قصد ماله کشی و استمرار این رویه را دارند.
بعد از دانشگاه علوم پزشکی خبرهای منتشر شد که این رویه به سایر دستگاه های اجرایی(شرکت برق استان) هم تسری پیدا کرده است. با بررسی های که داشتیم متوجه شدیم حدود ۳۰ کارگر روزمزد با فشار افکار عمومی، سازمان بازرسی و شورای تامین از این شرکت اخراج که بود و نبود آنها برای شرکت تفاوتی ندارد اما تکلیف ۲۲۰ نیرو قبل از سال ۹۴ در قالب های حجمی و خدماتی بطور بی سابقه ای به بدنه شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تزریق شده مشخص نیست،بعبارتی با پیش کشیدن بحث اخراج ۳۰ کارگر روزمزد قصد سرپوش گذاشتن به استخدام ۲۲۰ نفر دیگر داشته اند. خیلی از دستگاههای دیگر که بخواهیم اسامی انها را بیاوریم لیست بالا و بلندی خواهد بود رویه ای مشابهه با شرکت برق و دانشگاه علوم پزشکی داشته اند. چرا طی این چند سال برخورد قانونی با این تخلفات صورت نگرفته و این مدیران متخلفی که مسبب این استخدامی ها هستند همچنان در سمت اجرایشان مانده اند و همچنان هم در حال استخدام نورچشمی ها هستند و بعضی ها هم در جایگاه های بالاتری منصوب شدند.
افکار عمومی با دقت در حال رصد این فضا و نحو برخورد با این استخدامی های بی ضابطه هستند بعبارتی یک آزمون مهم پیش روی استاندار و دستگاه های نظارتی است که تحت تاثیر عده‌ای با تحصن و باج خواهی و تحریک برخی مقامات و سیاسیون و مطامع سیاسی آنها برای انتخابات درصدد امتیاز گیری هستند قرار نگیرند و اولین گام را بعد از سال ها محکم و دقیق بردارند. حضور افرادی خاص از طایفه های خاص در دستگاههای اجرایی بالاترین خطری که فضای استان را تهدید می کند و فضای مطلوب آن است که همه افراد مناطق مختلف استان بدون هیچگونه مانعی بتوانند در ازمون های استخدامی واقعی دستگاههای اجرایی استان شرکت و زمینه بروز و ظهور داشته باشند. منطقه گرایی،طایفه گرایی و در ادامه سیاست زدگی از عوامل اصلی تشدید محرومیت و ترویج تبعیض و بی عدالتی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

 

 

انتهای پیام/ح

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد