امروز

جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۱:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش بندیرنیوز؛ جلسه اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج روز دوشنبه ۲۶ فرودین ۹۸ با محوریت تعیین نرخ کرایه تاکسی های درون و برون شهری با حضور رییس و اعضای شورا، نماینده تاکسی داران و نماینده سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهر یاسوج و اصحاب رسانه در محل ساختمان شورای شهر برگزار شد.

در این نشست ابتدا نمایندگان تاکسی داران با ابراز گلایه از نرخ پایین کرایه در شهر یاسوج خواستار تصمیم گیری و تعیین نرخ مناسب کرایه توسط شورای اسلامی شهر براساس تورم و گرانی بازار شدند. در ادامه دهرابپور از اعضای شورای شهر پیشنهاد نصب تاکسی متر و محاسبه کرایه تاکسی براساس کیلومتر را ارائه کرد که با توضیحات نگین تاجی دیگر عضو شورا مبنی بر هزینه بر بودن خرید تاکسی متر و ناتوانی شهرداری در تهیه تاکسی متر، این پیشنهاد مورد قبول قرار نگرفت.

آشنا، رییس شورای اسلامی شهر یاسوج نیز تعیین نرخ جدید برای تاکسی داران را منوط به مشخص شدن میزان مسافت بین ایستگاهها براساس کیلومتر، توجه به میزان ترافیک مسیرهای مشخص شده و همچنین رجوع به نرخ نامه مصوب کشوری برای هر کیلومتر اعلام کرد که با بررسی و مشورت اعضای شورا و با توجه به توان مالی شهروندان این پیشنهاد نیز رد و در نهایت با نظر مثبت کلیه اعضاء و نمایندگان تاکسی داران مقرر شد تا افزایش قیمت برای تاکسی های درون و برون شهری براساس درصد مشخص تعیین شود که نرخ جدید کرایه تاکسی ها برای نقاط مختلف درون و برون شهر یاسوج با نظر اعضای شورای اسلامی تعیین و جهت تأیید نهایی به کمیسیون تطبیق ارجاع داده شد.

در این جلسه همچنین بر نظارت مستمر بازرسان سازمان تاکسیرانی شهر یاسوج بر نرخ کرایه ها تأکید شد و مقرر گردید پس از ابلاغ نرخ نامه جدید اعضای شورای شهر نیز به نوبت بر صحت اجرای مصوبه شورا نظارت داشته باشند.

تعیین تکلیف نرخ کرایه آمبولانس و جرثقیل از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود که رییس شورای شهر یاسوج با انتقاد از عدم وجود نرخ مصوب خواستار شفاف سازی و نظارت دقیق بر این موضوع شد. آشنا تأکید کرد: بر اساس قانون تعیین و نظارت بر نرخ های ناوگان حمل و نقل شهری از وظایف شورا بوده اما متأسفانه بعضاً شاهد تخلفاتی از سوی خودروهای خدماتی مانند آمبولانس و جرثقیل هستیم که نیازمند پیگیری است. وی تصریح کرد: سازمان تاکسی رانی موظف به تنظیم جدول و ارجاع به شورا جهت تعیین تکلیف است.

وی همچنین بر نظارت دقیق بر نحوه خدمات دهی متصدیان پارکینگ های شهر یاسوج تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی از صاحبان پارکینگ در سطح شهر یاسوج از پارکینگ داری تنها دریافت مبلغ حق پارکینگ را می دانند و مسئولیتی در قبال امنیت خودروها ندارند که این امر نیز نیاز به تذکر و پیگیری دارد.

آشنا در مورد مراحل برگزاری مناقصه و مزایده اموال شهرداری نیز گفت: کلیه مناقصات و مزایده های اموال شهرداری باید طی مکاتبات اداری در شورای اسلامی شهر تعیین تکلیف شود و در غیراینصورت تخلف است و سازمان خاطی باید پاسخگو باشد.

 

انتهای پیام/ح

 

 

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتبویردیتابویردیتا