پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال به چند طرح مهم آب و کشاورزی  | بندیر نیوز

کد خبر: 16099
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۹۸ - ۱۲:۱۱

نشست ها و دیدارهای راهگشا ، رایزنی ها و پیگیری های حسین کلانتری استاندار و سایر مسئولان و مدیران اجرایی مربوطه با وزرا و برخی مقامات اجرایی دولت و همچنین توجه ویژه شخص رئیس جمهوری به کهگیلویه وبویراحمد روزنه های از امید و حرکت رو به جلو توسعه این دیار محروم به ارمغان آورده است.

اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال به چند طرح مهم آب و کشاورزی 

به گزارش بندیرنیوز، اختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال آن هم در شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور و همچنین محدودیت های مالی دولت از محل اعتبارات ملی برای چند طرح مهم و حیاتی در حوزه آب و کشاورزی بخشی از گام های مثبت و خروجی دیدارها و نشست های راهگشای مجموعه مسئولان و مدیرن اجرایی مربوطه این استان با مقامات دولتی ظرف کمتر از یک ماه گذشته بوده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در همین زمینه به ایرنا گفت: با توجه خاص دولت مبلغ ۹۰میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به طرح تصفیه خانه اضطراری آب شهر یاسوج که تکمیل نبودن به موقع آن از نگرانی های جدی مردم و گلایه آنها در مرکز استان بود، ابلاغ و تخصیص پیدا کرد.

کلانتری یادآور شد: همچنین برای اصلاح وبازسازی خطوط اصلی آب شرب شهر یاسوج که یکی از دغدغه ها و چالش های اساسی فرا روی شرکت آبفای استان بود در تماس تلفنی با وزیر نیرو نیز مبلغ ۵۰ میلیارد ریال ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: همچنین افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال به طرح های حوزه آب منطقه ای و کشاورزی از محل اعتبارات ملی در این مدت تخصیص یافت.

کلانتری یادآور شد: همچنین مبلغ افزون بر ۴۰ میلیارد ریال برای ساماندهی وضعیت پارک جنگلی یاسوج یکی از مکان های بکر و تفریحی و گردشگری شهر یاسوج اختصاص یافت.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد ظرف هفته جاری دیدارهای جداگانه ای در راستای حل مشکلات و توسعه این استان با برخی وزرا و مقامات کشوری از جمله وزرای راه و شهرسازی، صنعت ، معدن و تجارت ومحمد جواد آذری جهرمی وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران داشت.

تأمین و ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه حمل و نقل، توسعه و ایمن سازی راه‌ها، اجرای طرح‌های مهم عمرانی و اقتصادی، افزایش میزان بهره‌مندی استان از اعتبارات ملی به‌ویژه از صندوق توسعه ملی و تأمین منابع لازم برای تسریع در روند اجرای برخی طرح‌های مهم اقتصادی و عمرانی از جمله خواسته‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدارهای خود با مقامات کشوری طی هفه گذشته بود.

کلانتری در این دیدارها بر ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه و در عین حال مغفول مانده این استان در حوزه های مختلف از جمله وجود مناظر بکر و طبیعی، جنگل‌های انبوه، وجود افزون بر ۲ هزار گونه گیاه دارویی، ۱۰ درصد منابع آبی کشور با حدود ۱۱ میلیارد مترمکعب روان آب، ۲۰ درصد تولیدات نفت کشور برای سرمایه گذاری در صنایع وابسته و پتروشیمی و همچنین وجود نیروهای انسانی نخبه را از جمله ظرفیت های مهم این استان بر شمرد.

استاندار کهگیلوه وبویراحمد در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار رفع مشکل پوشش ارتباطی تلفن همراه در ۸۹ روستا و ۸۵ منطقه عشایری استان شد که آذری جهرمی در این راستا دستور ویژه صادر کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات ارتباطی بیش از ۱۷۰ روستای استان، عنوان کرد: انتظار می رود در این زمینه اقدامات لازم از سوی وزارت ارتباطات انجام شود.

آذری جهرمی نیز در این دیدار بر ارتقای ارتباط ۳۳ روستای کهگیلویه و بویراحمد به نسل سوم و چهارم تلفن همراه اشاره کرد و افزود: احداث ۳۳ ایستگاه تلفن همراه با اعتبارات وزارت ارتباطات از سوی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل برای زیر پوشش قرار دادن ۱۱۸ روستای این استان اکنون در دست اجرا است.

ارتقای ارتباطات ۸۲ روستا به نسل های سوم و چهارم ، تسریع و شتاب بخشی ۴۸ روستا از سوی اپراتورهمراه اول ار محل اعتبارات ملی و همچنین اجرای ۱۱۹ کیلومتر فیبر نوری روستایی و بین شهری از جمله مصوبات و دستورات ویژه اذری جهرمی در راستای توسعه فناوری های ارتباطی در دیدار خود با استاندار کهگیلویه وبویراحمد بود.

کلانتری همچنین در دیدر با وزیر راه و شهرسازی نیز بر ضرورت افزایش تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج تاکید کرد که با دستور ویژه وزیر راه قرار است تعداد پروازهای این فرودگاه از اواخر ماه جاری نیز عملیاتی شود.

افزایش میزان تسهیلات روستایی و عشایری استان و همچنین برخورداری تمامی شهرستان های استان از طرح های ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه اشتغالزایی از جمله خروجی مثبت این دیدار بود.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما