پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

اجرای ۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد | بندیر نیوز

کد خبر: 15832
تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۹۸ - ۱۸:۵۷

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح‌های در دست اجرای بخش صنعتی، گردشگری و کشاورزی گفت: حجم سرمایه‌گذاری این سه بخش بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

اجرای ۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش بندیرنیوز، جعفر گوهرگانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به طرح‌های فعال حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: در حوزه صنعت و معدن ۴۱۲ طرح در بخش‌های تولیدی، معدنی و خدماتی، ۷۰ طرح در حوزه گردشگری و ۳۹۲ طرح هم در بخش کشاورزی در حال اجرا است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد حجم سرمایه‌گذاری طرح‌های حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی را بالغ بر۴۰ هزار میلیارد ریال دانست و عنوان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای بیش از ۱۷ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح‌های حوزه اقتصادی گفت: برخی از این طرح‌ها در مرحله اولیه اخذ مجوز هستند و برخی از آنها پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی دارند که در آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

این مسوول با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ درصد این طرح تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند، به احداث سه کارخانه بزرگ پتروشیمی اشاره کرد و گفت: احداث واحدهای پتروشیمی در شهرستان‌های مختلف استان از مهمترین طرح‌های حوزه اقتصادی هستند.

گوهرگانی به طرح‌های اقتصادی هفته دولت امسال اشاره کرد و گفت: امسال ۳۱ طرح اقتصادی با ۳۷۶ میلیارد ریال و ۵۳۰ فرصت شغلی در استان به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی ۶ طرح اقتصادی آغاز شد.

معاون اقتصادی استاندار در بخش پایانی سخنان خود به فعالیت یک هزار و ۸۲۱ واحد اقتصادی و ۱۶ هزار نیروی کار اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی بیش از یک هزار واحد اقتصادی در بخش‌های شیلات، دام، طیور و سایر بخش‌ها فعالیت دارد.

وی عنوان کرد: در حوزه صنعت و معدن هم ۵۸۲ واحد و در حوزه گردشگری هم ۱۸۰ واحد اقتصادی در حال فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما