پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09171417055       حمایت از کالای ایرانی      
r_search r_search

ابهام در زمین تعاونی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد | بندیر نیوز

کد خبر: 16158
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۹۸ - ۱۹:۵۵

جمعی از هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی خواستار رسیدگی به حق و حقوق‌شان شده‌اند.

ابهام در زمین تعاونی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش بندیرنیوز؛ بیش از یک دهه است که هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور خرید زمین و ایجاد سرپناهی در قالب شرکت تعاونی مسکن هنرمندان پول روی هم گذاشتند که از سال ۸۲ آنها برای دریافت زمین در بلاتکلیفی بسر می‌برند و در اقدام جدیدی به رئیس قوه قضائیه نامه‌ای نگاشته‌اند و خواستار رفع این بلاتکلیفی شدند.

جمعی از هنرمندان استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی خواستار رسیدگی به حق و حقوق‌شان شده‌اند.
گروهی از هنرمندان مالباخته استان کهگلویه و بویراحمد که در سال ۱۳۸۲پول‌هایی را روی هم گذاشتند، به امید اینکه سرپناهی برای خودشان دست و پا کنند، اما هنوز که هنوز است، نه سرپناهی گیرشان آمد و نه معلوم است که پولشان کجا رفته است.
این هنرمندان در نامه‌ی خود به آیت الله رئیسی بیان کرده‌اند که بر اساس اعتمادی مبالغ را در آن سال به تعاونی که در اداره‌کل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده بود، واریز کردند و با جمع آوری مبالغ به هنرمندان با توجه به درخواستشان مبنی بر اینکه متقاضی زمین می‌باشند یا مسکن به آنها در شهری که سکونت دارند واگذار شود که متأسفانه بعد از پرداخت کامل مبالغ توسط هنرمندان بعد از مدت یک سال متوجه شدند که زمینی که خریداری شده توسط آقایان؛
۱- متراژ کم می‌باشد. ۲-زمین به نرخ خیلی کمتر از مبلغ گرفته شده از اعضا می‌باشد. ۳-مهمتر از آن زمین مشکل مالکیت دارد و در کل زمینی وجود ندارد.»
آنها همچنین در این نامه‌ی خودشان آوردند که «هنرمندان برای گرفتن حقشان به سازمان‌ها و نهادهای مختلفی مراجعه از جمله اداره کل ارشاد، استانداری، دفتر نماینده شهرستان محل سکونتشان، سازمان صدا و سیما و پایگاه خبری کبنا نیوز مراجعه کردند که متاسفانه بی نتیجه بود و جوابی نگرفتند.»
این هنرمندان در بخش دیگری از نامه‌ی خودشان نوشته‌اند که «مهمتر از آن اینکه این مقدار مبلغی که واریز کردند در آن زمان تنها دارایشان بود که آن زمان به امید خانه دار شدن و با اعتماد به اینکه نهاد دولتی هست و طرف مقابل از یک نهاد دولتی می‌باشد با اعتماد کردن در اختیار آنها قرار دادند و نتیجه آن چیزی جز بی‌حرمتی و شکست و باختن مالشان و ناامیدی برجای نگذاشت. اکنون بعداز این همه سال همراه با ناامیدی با آمدن شما جناب رئیسی بزرگوار نور امیدی در جانشان پیدا شد. لذا از شما عاجزانه خواهشمندیم در خصوص مشکل مالباختگان هنرمند و قشر واقعاً ضعیف استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام کنید از زحمات شما بسیار سپاسگزاریم.»
گفتنی است بر اساس مستنداتی که در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفته است، شرکت تعاونی مسکن هنرمندان ۱۳ تیرماه ۹۷ سند مالکیت این زمین را به شماره ۲۹۳۹۸۴ / ب ۹۶ به مساحت ۱۹۴۷۱۰۴۸ تحویل گرفته‌ است.
اینکه چرا هنوز این زمین در مالکیت هنرمندان قرار نگرفته است، سئوالی است که باید مدیران این شرکت به آن پاسخ دهند و برای هنرمندان شفاف سازی و روشن سازی کنند. بر اساس اطلاعات بدست آمده به دلیل شکایت علوم پزشکی و جهاد کشاورزی و وجود معارضات موضوع تفکیک زمین و واگذاری آن به هنرمندان فعلاً متوقف شده است و تا زمانی که دادگاه رأی نهایی را صادر ننماید. هیچ کاری در این رابطه نمی‌توان انجام داد.

 

منبع: کبنا

انتهای پیام/ح

نویسنده: عصر انتظار
نظرات بینندگان

دیدگاه شما